Baklan Gıda
DOĞRU TARIM; SAĞLIKLI HAYAT.

BAKLAN
BAHÇELER

Yetiştirilen ürünlerin daha iyi değerlendirilmesi; işlenme süreçleri; depolanması ve nakliyesi gibi ikinci etap sorumlulukları da üstlenme niyetinde olan Baklan, ilerleyen dönemler için hem bilgi hem ekipman hem de teknoloji yatırımını bu alanlarda yapmaktadır. Doğal ürülerinin üretiminin yanı sıra ticareti için de yeterli bilgi ve tecrübeye sahip olan firma geleceğe yönelik planlamarına üretime ek olarak ticareti de konumlandırmaktadır.

İSTİHDAM:

Kadromuzda ziraat mühendisinin yanı sıra topoğraf, iş makinası operatörleri ve iş makinası ve alet edevat bakım ve tamiri için mekanik ustası da istihdam etmekteyiz. Daha ilk bahçe kurulum aşamasında bölgeden 10 kişiyi kadromuza katmış bulunmaktayız. Ayrıca zaman zaman yövmiyeci olarak yine bölgenin insanları tercih edilmektedir. İlerleyen dönemlerde bölgeden sağlanacak iş gücü temini yıllık 2500-3000 adam/gün civarında olacaktır. İhtiyaca göre yine bölgemizden kiralık iş makinası ve traktör kiralanmaktadır. Bölge halkının istihdamına katkıda bulunmak ve ilerleyen dönemlerde tarımsal bilgi ve birikimlerini arttırmak, bizi mutlu etmektedir.

MEKANİZASYON:

Bahçe tesisi kurulumu ve sonrasındaki süreçlerin, etkili bir şekilde ilerlemesi için, gerekli mekanizasyon yatırımlarımız da yapılmaya devam etmektedir. Bu amaçla, traktörler, ekskavatörler, dozerler, hasat makinaları, toprak işleme makinaları, ilaçlama makinalarından bir kısmı kendi demirbaşımız olarak bünyemize dahil edilmiştir. Gerekli durumlarda dışarıdan kiralama yolu ile de ihtiyaçlarımız karşılanmaktadır.

ATIL ARAZİLERİN EKONOMİYE KAZANDIRILMASI:

Bizi en çok mutlu eden konu ise bugüne kadar tarım ve ekonomi dışı kalmış, küçük küçük ve çok hissedarlı aynı zamanda birçok güneş enerjisi kurulan arazi kadar ve belki daha da çok marjinal sayılabilecek parselleri bütünleştirerek, en az 100 yıl yaşayacak bir ceviz ormanı haline getiriyor olmaktır.

OTOMASYON:

Endüstriyel tarım uygulamaları kapsamında, sahada kurulan her sistem birbiri ile entegre ve otomasyon altyapısı içerisinde çalışacak şekilde kurgulanmaktadır. Arazinin her noktası, teknolojik cihazlar ile donatılarak, izleme ve bir merkezden kontrol edilebilme özelliğine sahip olacaktır. Otomasyona örnek uygulamalardan bazıları;

Damlama sulama sistemi (otomatik sulama programı, selenoid vanalar, meteoroloji istasyonları vb.), gübreleme, toprak izleme (PH, EC, nem izleme vb), kamera sistemleri, bahçe ve ürün takip yazılımı şeklindedir.

BAHÇE KURULUMUNDA
ÇÖZÜM ORTAĞI

2016 yılında Manisa Kula Gökçeören’de arazi satın alımına başlayan Baklan, bünyesine kattığı araziler üzerinde yer alan taş, kaya ve yabani bitki örtüsi temizliği, teraslama ve dikim hazırlıklarını tamamlayarak 2017 yılı içerisinde 700 dekarlık alana 8500 adet mavi sertifikalı chandler cinsi cevizin dikimini gerçekleştirmiştir.

Baklan, bir yıl içerisinde gerçekleştirdiği faaliyetlerden güç alarak 2018 yılı bitimine kadar da hedefini 2.000 dekarlık bir alanda 20.000 adet dikilmiş fidan adedi olarak belirlemiştir.

BAKLAN HEDEF

Baklan, bir yıl içerisinde gerçekleştirdiği faaliyetlerden güç alarak 2018 yılı bitimine kadar da hedefini 2000 dekarlık bir alanda 20.000 adet dikilmiş fidan adedi olarak belirlemiştir.

[:tr]Test Image Map[:]
Baklan - Denizli
Baklan Meyvecilik ve Soğuk Hava Deposu İşletmeleri Ticaret A.Ş.
Gökçeören, Kula - Manisa
Baklan; 2017 yılı içerisinde 700 dekarlık alana 8500 adet mavi sertifikalı chandler cinsi cevizin dikimini gerçekleştirmiştir.
Trend Office
Adalet mah. 2132/2 sok. No:3 D:45 Bayraklı/ İzmir
BAKLAN
BLOG

Bilinçli tarım, doğal üretim, lezzetli içerikler ve doğanın armağanlarına dair her şey…

Malzemeler, 1 1/4 su bardağı çok amaçlı un/ karabuğday unu 1 çay kaşığı kabartma tozu 1/2 çay kaşığı ince tuz 2 büyük yumurta (oda sıcaklığında) 1/2 çay kaşığı vanilya ekstraktı 1/2 bardak tuzsuz tereyağı, oda sıcaklığında- Kalibi yağlamak için ekstra tereyağı 1 su bardağı şeker 3 çok olgun muz, soyulmuş ve bir çatalla ezilmiş (yaklaşık […]

DETAYLI BİLGİ İÇİN
BAKLAN
TWEET

Profesyonel üretimimizden, hizmetlerimizden ve ürünlerimizden haberdar olmak için bizi Twitter’dan takip edin...

Web sitemiz yenilendi...
https://t.co/cKdO1m4eYe